Hotel Ambasador PremiumŁódź 6-8 grudnia 2022 r.

GREMIUM EKSPERTÓW TURYSTYKIX EDYCJA JUBILEUSZOWA

GREMIUM EKSPERTÓW TURYSTYKI to wydarzenie cykliczne, odbywające się od 2003 roku. To platforma integracji środowisk naukowych, samorządowych i biznesowych, spotkanie dające okazję do dialogu i budowania mostów łączących branżę turystyczną i władze rządowe i samorządowe. Podczas konferencji prowadzone są panele, warsztaty, debaty, dyskusje kuluarowe dotyczące aktualnych wyzwań i problemów, z którymi zmaga się polska turystyka. Prowadzą one do wypracowania wniosków i rekomendacji, a co za tym idzie, rozwiązywania problemów i wyznaczania kierunku rozwoju polskiej gospodarki turystycznej.

Partner naukowy

GOSPODARZ METROPOLITALNY

Miasto łódź

GOSPODARZ REGIONALNY

WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE

Temat przewodni X jubileuszowej edycji konferencji

PRZYSZŁOŚĆ TURYSTYKI - TURYSTYKA PRZYSZŁOŚCI

Tematyka turystyki w obliczu problemów i zmian współczesnego świata, omówiona została w ramach poniższych debat:

debata I
profil ekonomiczny

NARZĘDZIA FINANSOWE ODBUDOWYI ROZWOJU SEKTORA TURYSTYKI

debata II
profil społeczny

KONCEPCJA WARTOŚCI WSPÓLNEJ -współpraca międzysektorowa

debata III
profil przestrzenny

TURYSTYKA W KONTEKŚCIE OBECNYCH I PRZYSZŁYCH ASPEKTÓW DOSTĘPNOŚCI

debata IV
profil planistyczno-decyzyjny

GOSPODARKA TURYSTYCZNAW POLITYCE PAŃSTWA POLSKIEGO

Podczas GREMIUM EKSPERTÓW TURYSTYKI przeprowadzone zostały również prezentacje i warsztaty plenerowe:

blok I

BLOK NAUKOWYUSTALONY PRZEZ RADĘ NAUKOWĄ

blok II

Forum JST-ROT/LOTRAZEM można WIĘCEJ

blok III

Blok szkoleniowo-warsztatowyUwarunkowania sektora turystyki

blok IV

Konferencja Sektorowej Radyds. Kompetencji Turystyka

zobacz program

Dziękujemy za udział w wydarzeniu

GREMIUM EKSPERTÓW TURYSTYKI to spotkanie liderów, na które składa się konferencja naukowo-branżowa, debaty eksperckie i cykl warsztatów branżowych. To miejsce analizy aktualnych problemów oraz wypracowania wniosków i rekomendacji na przyszłość. Istotą GREMIUM EKSPERTÓW TURYSTYKI jest tworzenie płaszczyzny i wymiany myśli, dyskusji i integracji środowisk naukowych, samorządowych i biznesowych oraz wspólne wypracowanie wniosków i rekomendacji na przyszłość.

Wnioski i rekomendacje

MIASTO ŁÓDŹ I REGION byli gospodarzami X edycji GREMIUM EKSPERTÓW TURYSTYKI

WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE

region w sercu Polski

Gospodarzem regionalnym dziesiątego Gremium Ekspertów Turystyki jest województwo łódzkie  niezwykle bogaty kulturowo region, na którego ziemiach przez lata splatały się tradycje polskie, niemieckie, żydowskie i rosyjskie. Widać to w największych miastach regionu, z których każde ma coś ciekawego do zaoferowania Skierniewice, Łęczyca, Piotrków Trybunalski, Tomaszów Mazowiecki, Bełchatów, Zduńska Wola i wiele innych. Łódzkie słynie z niezliczonych zamków, pałaców, willi, ruin, dworów, skansenów, obiektów techniki i parków. Warto wspomnieć również o tutejszej przyrodzie  to nie tylko piękne parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody, ale i malownicze odcinki rzek, wzniesienia, źródła i jaskinie krasowe. Nieodłącznym elementem regionu jest folklor łowicki, na który składają się wyjątkowe stroje, gwara, taniec i muzyka, a także znane na całym świecie wielobarwne rękodzieła przede wszystkim wycinanki i hafty.

MIASTO ŁÓDŹ

miasto kreatywne

Wraz z jubileuszową edycją Gremium Ekspertów Turystyki zabieramy Państwa do Łodzi miasta o wielu twarzach. Niegdyś kojarzona przede wszystkim z robotniczymi, fabrycznymi krajobrazami, stanowiąca centrum przemysłu włókienniczego i filmową stolicę Polski, dziś prezentuje różne oblicza, to miasto gdzie zieleń przeplata się z licznymi zabytkami, okazałymi pałacami i oryginalnymi artystycznymi instalacjami. Tradycją stały się liczne łódzkie wydarzenia i festiwale tematyczne, odbywające się w różnych lokalizacjach miasta. To właśnie w Łodzi znajdziemy najnowocześniejsze zoo w Europie  Orientarium. Warto również wspomnieć, że w tym roku miasto zostało docenione przez międzynarodowe czasopismo National Geographic Traveler w plebiscycie Best of the World 2022 Łódź uzyskała wyróżnienie w kategorii Zrównoważony Rozwój.

HOTEL AMBASADOR PREMIUM/CENTRUM

Profesjonalne zaplecze konferencyjne

X edycja GREMIUM EKSPERTÓW TURYSTYKI odbyła się w czterogwiazdkowym hotelu Ambasador Premium, położonym w samym centrum Łodzi.  To profesjonalne i sprawdzone miejsce spotkań biznesowych, które nie tylko zachwyciło uczestników swoimi wnętrzami ale także zapewniło najwyższy komfort konferencji. Hotel mieści się 5 minut spacerem od ulicy Piotrkowskiej oraz od nowego Centrum Łodzi i Stacji Łódź Fabryczna. Hotel posiada 17 wielofunkcyjnych sal konferencyjnych, z których największa sala Europejska ma możliwość podziału na 2 części i dostosowana jest do organizacji nie tylko konferencji, ale również bankietów.

ZOBACZ HOTEL

Dziękujemy za udział w wydarzeniu

poznaj naszych ekspertów i prelegentów

PARTNERZY WYDARZENIA

Organizator

Gospodarz naukowy

Gospodarz metropolitalnyMIASTO ŁÓDŹ

Gospodarz regionalnyWOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE

Partnerzy

Patronaty medialne