
W dniach 25-27 października 2006 r. w Poznaniu odbyło się już III GREMIUM EKSPERTÓW TURYSTYKI, w ramach którego odbył się warsztat branżowo-naukowy pn. „Forum Regionów” oraz konferencja naukowo-branżowa pt. „Turystyka w ujęciu podmiotowym i przestrzennym – Człowiek Przestrzeń Przedsiębiorstwo.”
Część oficjalna III GREMIUM EKSPERTÓW TURYSTYKI rozpoczęła się od uroczystego wręczenia Honorowej Odznaki „Za zasługi dla Turystyki” Katedrze Turystyki Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Odznakę wręczał Wiceminister Gospodarki Tomasz Wilczak, a odebrał Kierownik Katedry Turystyki prof. dr hab. Grzegorz Gołembski.
Pierwszą częścią III edycji GREMIUM był warsztat branżowo-naukowy pn. „Forum Regionów” z licznym udziałem przedstawicieli branży i środowiska nauki. Dyskutowano w sali konferencyjnej Międzynarodowych Targów Poznańskich na temat zagadnień dotyczących rozwoju turystyki na szczeblu regionalnym oraz o funkcjonowaniu ROT-ów i LOT-ów.
Zwieńczeniem pierwszego dnia GREMIUM był udział uczestników we wspólnym wieczorze z wystawcami i gośćmi Tour Salonu. Jednoczesne powiązanie tego przedsięwzięcia w czasie i miejscu z Międzynarodowymi Targami Turystycznymi TOUR SALON umożliwiło udział wszystkich zainteresowanych i pełną wymianę doświadczeń. Kolejne dni, tj. 26 i 27 października 2006, to spotkania i prezentacje naukowe, które odbyły się na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, obchodzącej w tym czasie 80-lecie swego istnienia. Podczas obrad pracownicy nauki przedstawili swój dorobek naukowy, a tematyka ich wystąpień była analizowana przez moderatorów poszczególnych bloków tematycznych, jak i również całe gremium uczestników. Tematy konferencji były pogrupowane w bloki, dotyczące: zagadnień społecznych (człowiek, przestrzeń) oraz ekonomicznych problematyka przedsiębiorstw.
Wygłoszono w sumie 30 referatów, które zostały przygotowane przez kadrę naukową renomowanych uczelni polskich. Wszystkie prezentowane zagadnienia znalazły odzwierciedlenie w wydawnictwie konferencyjnym.
Zwieńczeniem drugiego dnia obrad GREMIUM był uroczysty wieczór zorganizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania, który odbył się w salach reprezentacyjnych Urzędu Miasta. Główną częścią programu wieczoru był koncert w wykonaniu jednej z uczestniczek XIII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego w Poznaniu.
W ostatnim dniu konferencji wszyscy chętni uczestnicy Gremium mogli wziąć udział w study tour do Wolsztyna i Rakoniewic przygotowanym przez Wielkopolską Organizację Turystyczną.
Poprzednie edycje
Sprawdź tematykę poprzednich edycji konferencji
IX GREMIUM - 2019
Samorząd terytorialny a rozwój turystyki
Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku
Trójmiasto
Województwo pomorskie
VIII GREMIUM - 2016
Innowacyjność i konkurencyjność turystyki w Polsce
Akademia Ekonomiczna w Poznaniu
Poznań
Województwo wielkopolskie
VII GREMIUM - 2014
Wyzwania społeczno- ekonomiczne współczesnejturystyki
AWF w Krakowie, WSTiE w Suchej Beskidzkiej
Kraków, Sucha Beskidzka
Województwo małopolskie
VI GREMIUM - 2012
Wyzwania współczesnej polityki turystycznej
Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu
Wrocław
Województwo dolnośląskie
V GREMIUM - 2010
Priorytet zrównoważonej i konkurencyjnej turystyki w świetle prezydencji Polski w UE
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Warszawa
Województwo mazowieckie
IV GREMIUM - 2008
Turystyka jako czynnik wzrostu konkurencyjności regionów w dobie globalizacji
Akademia Ekonomiczna w Poznaniu
Poznań
Województwo wielkopolskie
III GREMIUM - 2006
Turystyka w ujęciu podmiotowym i przestrzennymCzłowiek - Przestrzeń - Przedsiębiorstwo
Akademia Ekonomiczna w Poznaniu
Poznań
Województwo wielkopolskie
II GREMIUM - 2004
Kształtowanie jakości produktu turystycznego regionu z zachowaniem rozwoju zrównoważonego
Instytut Turystyki w Warszawie
Warszawa
Województwo mazowieckie
I GREMIUM - 2003
Kierunki rozwoju badań naukowych w sferze turystyki w warunkach akcesji Polski i Unii Europejskiej
Akademia Ekonomiczna w Poznaniu
Poznań
Województwo wielkopolskie