fb
 
 

folder

program

noclegi B

WNIOSKI

To 12 października 1926 r. odbyła się pierwsza uroczysta inauguracja roku akademickiego Wyższej Szkoły Handlowej w Poznaniu, bo taką ówczesną nazwę nosił Uniwersytet Ekonomiczny. W niedużej, trzypiętrowej, zdobionej secesyjną ornamentyką kamienicy przy al. Marcinkowskiego 3 rozpoczęły się pierwsze zajęcia.


UE 2


W październiku 1938 r.za sprawą aktywnego działania założycieli Uczelni, Wyższa Szkoła Handlowa została przemianowana na Akademię Handlową. Wybuch II Wojny Światowej zawiesił działalność Uczelni. Jednak już w 1945 r. jej mury zapełniły się studentami. W 1946 r. rozpoczął działalność Oddział Akademii Handlowej w Szczecinie, będący pierwszą uczelnią wyższą na terenach Pomorza Zachodniego. W 1974 r. otrzymałą nazwę „Akademia Ekonomiczna” z jednoczesnym uposażeniem w prawo nadawania stopnia doktora i doktora habilitowanego.


UE 5


27 grudnia 2008 r. Uczelnia otrzymała formalnie status uniwersytetu i swoją ostateczną nazwę – Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Dzisiaj, w 90 rocznicę powstania, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu jest placówką naukowo-dydaktyczną o bogatej tradycji kształcenia i silnym zapleczu naukowym, posiada również renomę prężnego ośrodka analiz gospodarczych. Jako uczelnia o profilu ekonomicznym rozwija wszystkie formy kształcenia akademickiego, dba o wysoki poziom badań naukowych, przewodniczy licznym ekspertyzom ekonomicznym i wdrożeniom nowatorskich projektów, a także nieustannie pogłębia współpracę z zagranicą i szeroko rozumianą praktyką gospodarczą. 


UE 1


GREMIUM EKSPERTÓW TURYSTYKI jest istotnym wydarzeniem, ugruntowanym w tradycji polskiego biznesu turystycznego oraz w polskiej myśli nauk o turystyce, które od 2003 r. co dwa lata odbywa się w różnych częściach kraju. Jesteśmy zatem zaszczyceni, że to właśnie we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu i Katedrą Turystyki przyjdzie nam realizować po raz kolejny to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie branżowe, które przyciąga silną reprezentację wielu środowisk, działających na rzecz rozwoju turystyki w Polsce.

Katedra Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu powstała w 1973 roku. Działała w różnych strukturach – a od końca 2008 roku działa przy Wydziale Gospodarki Międzynarodowej. Katedra została uhonorowana wielokrotnie przez przedstawicieli administracji państwowej i praktyki gospodarczej między innymi:

- Przez Ministerstwo Gospodarki Odznaką Honorową za zasługi dla turystyki w roku 2003
- Przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego dyplomem za zasługi dla województwa wielkopolskiego w roku 2008
- Przez Radę Krajową Izb Turystyki w Polsce dyplomem za inicjatywę i współorganizację Gremium Ekspertów Turystyki w roku 2008
- Przez Ministerstwo Sportu i Turystyki dyplomem za wybitne osiągnięcia dydaktyczne w roku 2012.

Więcej na temat historii Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu - tutaj -

oGremium

Organizator

 
FTR 

Gospodarze

Partnerzy Naukowi

Partnerzy

  • POT-logoS.png
  • zart_logo.png

Partnerzy Medialni

Go to top